Jestem rodowitą Tarnobrzeżanką, od 43 lat pracuję na rzecz osób z niepełnosprawnościami zawodowo i społecznie. Jestem Przewodniczącą Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Tarnobrzegu.

Pragnę na terenie naszego miasta stworzyć warunki do pracy osobom niepełnosprawnym przy wsparciu pełnosprawnych np. kawiarnie, mini bary, z których korzystać będą mogli mieszkańcy Tarnobrzega i gdzie będą mogli spędzić miło czas przy kawie i dobrym ciastku oraz dobrym, tanim posiłku. Moim problemem jest brak mieszkań chronionych dla osób z niepełnosprawnościami oraz rozszerzenie rehabilitacji nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami ale również dla pełnosprawnych z dysfunkcjami kręgosłupa.

Jest dużo do zrobienia w naszym mieście, musimy powiększyć obszar terenów zielonych, musimy rozwinąć Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Mam nadzieję, że z programem kandydatki na Prezydenta miasta Tarnobrzega Grażyny Potańskiej zrealizujemy potrzeby osób z niepełnosprawnościami ale także potrzeby naszego miasta bo przecież Tarnobrzeg jest dla Wszystkich.

Zofia Trochimowicz-Warga
Kandydat do Rady Miasta – Okręg nr 2