Katarzyna Dąbek – kandydatka do Rady Miasta Tarnobrzega z Komitetu Wyborczego Wyborców Grażyny Potańskiej Tarnobrzeg dla Wszystkich.

Mam 38 lat mieszkam w Tarnobrzegu odkąd skończyłam 2 lata, gdzie przeszłam edukację od Szkoły Podstawowej do Liceum oraz w Państwowej Szkole Muzycznej. Ukończyłam studia magisterskie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w specjalizacji Public Relations, a będąc jeszcze studentką szkoliłam warsztat dziennikarski w TVP3 Rzeszów. Po studiach wyjechałam do Lublina, potem Wielkiej Brytanii, by znów wrócić do moich korzeni. Wróciłam 6 lat temu i ponownie zakochałam się w tym mieście. Tu wybudowałam dom na osiedlu Miechocin, tutaj też rozwijam swoją działalność oraz wspieram lokalną społeczność.

Jestem Przewodniczącą Rady Rodziców w SP nr 6, gdzie uczęszczają moje dzieci. W szkole tej pilotażuję wprowadzenie projektu zmniejszenia korzystania z telefonów komórkowych wśród dzieci na rzecz socjalizacji rówieśniczej. Dodatkowo przez wiele lat brałam udział w szkoleniach, kursach wciąż podwyższając swoje umiejętności. Prywatnie jestem mamą dwóch chłopców. Franciszek ma lat 10, a Aleksander 7.

Wiążę moją przyszłość z Tarnobrzegiem, chciałabym by moje dzieci mogły swobodnie rozwijać tutaj siebie i swoje zainteresowania. Kocham podróże, sport, rozwój osobisty oraz zwierzęta, jestem właścicielką 2 letniej Coco. Jedną z moich pierwszych inicjatyw społecznych było założenie grupy Mamy z Tarnobrzega i okolic. Na przełomie 6 lat podczas działań tej grupy organizowałam zbiórki, pikniki, oraz szkolenia dla kobiet. Aktualnie jestem Social Media Managerem i pomagam szczególnie kobietom, ale i nie tylko budować markę osobistą, oraz ich działalność w Social Media, niejednokrotnie organizując darmowe szkolenia w lokalnych Fundacjach czy instytucjach. Widzę ogromne potrzeby tego miasta. Kandyduję na Radną Miasta osiedla Serbinów, osiedla które jest mi szczególnie bliskie, ponieważ mój Tato od 15 lat pełni funkcję Kierownika w administracji osiedla Serbinów TSM co idzie za tym, że często rozmawiamy nie tylko o potrzebach miasta, ale szczególnie tej dzielnicy. Mama wieloletnia pracownica Sądu w Tarnobrzegu, przekazała mi największą wartość jaką jest rodzina i relacje. Jestem szczęśliwa, że moje dzieci mają dziadków na których mogą zawsze liczyć i odwrotnie.

W Tarnobrzegu chciałabym stworzyć możliwość by młodzież po ukończeniu studiów mogła tu wrócić, mieć szerszą perspektywę w naszym pięknym mieście, za czym idzie zabudowa wielorodzinna w naszym mieście, wsparcie rozbudowy żłobków, przedszkoli oraz szkół. Szczególnie chciałabym zainteresować się tematem rozwoju społecznego miasta, zdrowiem, wsparciem rodzin i osób potrzebujących, niepełnosprawnych, rodzin objętych kalectwem dzieci, jak i własnych rodziców. Tematem wartym uwagi jest również pomoc psychologiczna w przedszkolach i szkołach, mimo wykwalifikowanych specjalistów tego wsparcia jest zdecydowanie za mało. Warto też zwrócić uwagę na tematy finansowe miasta i wspierać przedsiębiorców, którzy otworzą przed Tarnobrzeżanami możliwości zarobkowe, a podatki zasilą Budżet Miasta. Tarnobrzeg ma perspektywy i przestrzeń do zmian.

Dziękuję każdemu, kto poprze moją kandydaturę. Apeluję by każdy wziął udział w nadchodzących wyborach, bo te zmiany są możliwe dzięki Wam.

Katarzyna Dąbek
Kandydatka do Rady Miasta – Okręg nr 1